Usługi

Dla każdego coś dobrego, ale też koniecznego.
Profesjonalna pielęgnacja to nie tylko piękny wygląd Twojego psa, przecież nie wszystkie wybierają się na wystawy po kolejny medal.
Wszystkie natomiast zasługują na zdrowy i piękny wygląd.

działam kompleksowo

począwszy od rozczesywania, poprzez strzyżenie, trymowanie, obcinanie pazurów, a skończywszy na zabiegach higienicznych.

działam profesjonalnie

dobierając kosmetyki i narzędzia do rasy, kondycji i rozmiaru psa. Zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne to sama przyjemność nie tylko dla mnie ale uwierz, także dla Twojego psa!

działam cierpliwie
i spokojnie

dobywając zaufanie czworonoga, a na opornych Klientów mam tajną broń – psiastka!
Dlatego Przybijam łapę z każdym Klientem!

Krauze ma zasady...

  • NIE STOSUJĘ ŚRODKÓW USPOKAJAJĄCYCH!
  • PODAJĘ SMAKOŁYKI TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM WYWIADZIE Z TOBĄ! NO CHYBA, ŻE KLIENT PRZYCHODZI ZE SWOIMI ULUBIONYMI.
  • PYTAM O ALERGIE I UCZULENIA, ABY DOSTOSOWAĆ ODPOWIEDNIE KOSMETYKI
  • ODMAWIAM WYKONANIA ZABIEGÓW, KTÓRE WG MNIE MOGĄ ZASZKODZIĆ PSU, WYJAŚNIAJĄC WŁAŚCICIELOWI NIEPOŻĄDANE SKUTKI.
  • ODSYŁAM DO WETERYNARZA, GDY WIDZĘ TAKĄ KONIECZNOŚĆ, ZANIEDBANIA, ALARMOWY STAN.

Czesanie

Biabie lato masz u siebie przez cały rok razem ze swoim szpicem? A może zamiast pledu na kanapie masz naturalną pokrywę z buldoga?

Bez względu na rodzaj i długość sierści, każda potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Samojed, bokser czy maltańczyk każde futerko wymaga wyczesania, rozczesania, przyczesania, wygładzenia… i to wszędzie! Ogon, uszka, pachy, łapki, brzuch nie zapominamy o żadnym centymetrze Twojego sierściucha.

Zrzucanie sierści to jedno, pielęgnacja i dbanie to drugie. O swoje włosy dbasz, pielęgnujesz, myjesz, rozczesujesz, ba! a co z fryzurami na specjalne okazje?! No daj spokój, kto nie spędził kilku dobrych godzin w salonie…

Dbaj tak samo o swojego pupila, ale nie od święta, nie na specjalne okazje, dbaj o niego zawsze, tak jak na to zasługuje on i jego sierść, bo umówmy się ona żyje własnym życiem 😀

Moja zasada jako psiego fryzjera: pacjenta oddaję w całości, choć… nieco lżejszego – sierść zostaje u mnie!

Strzyżenie psów

Wizyta u psiego fryzjera może odmienić życie… pieskie życie. Oczywiście! Żeby już rzep nie przyczepił się do psiego ogona!

Podcinanie, stopniowanie, cieniowanie…  Brzmi znajomo, prawda? Zabiegi strzyżenia poprawiają stan i wygląd sierści, pomagają utrzymać skórę i włos we właściwej kondycji w danej porze roku, nie mówiąc już o perfekcyjnym wyglądzie! Co więcej regularne strzyżenie psa ułatwia codzienną pielęgnację i utrzymuje dłużej jego nienaganną czystość. No chyba, że… na spacerze pojawi się coś w czym koniecznie trzeba się wytarzać!

Każde strzyżenie psa wykonuję zgodnie z charakterystyką rasy, z dostosowaniem do pory roku i Twoich życzeń. Ale umówmy się, wiemy kto tu jest najważniejszy! To jego piękno i komfort tu się liczy!

Psy wystawowe przygotowuję według wzorca FCI na wystawy.

UWAGAJako odpowiedzialny groomer strzygę tylko te rasy, które tego wymagają i zawsze kieruję się dobrem czworonoga – odmawiam golenia „do zera”, jeśli pies ma na tym ucierpieć. Nieprzemyślane trendy i chwilowe mody  zamykamy w kojcu!

Trymowanie psów

Sierść na kanapie, w kawie i na ubraniach…
Codzienna walka Twojego psiaka z odkurzaczem…

A Rambo naprawdę powinien nazywać się Śnieżynką, gdyż sypie się jak pierwszy śnieżek? Rozwiązanie = TRYMOWANIE PSA!

To metoda usunięcia martwego włosa, który i tak wypadnie, tylko nie na Twoim fotelu, a w moim salonie dla psów. Pielęgnacja tą metodą w dużym stopniu eliminuje gubienie sierści, jednocześnie poprawiając kondycję i strukturę okrywy. Co więcej dzięki trymowaniu utrzymamy prawidłową wentylację skóry Twojego psa.

Sztuki trymowania psów uczyłam się od najlepszych, dlatego wiem, że nie ma nic wspólnego z przycięciem maszynką! Trymuję palcami przy użyciu kamienia lub trymerów. Nie używam maszynki ani nożyczek. Dzięki tej technice i doświadczeniu zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Rekomenduje regularne wykonywanie zabiegu co 6-8 tygodni.

Zwierzaki wyczuwają nasze nastroje i zdecydowanie wyczuwają, że trymowanie psów to moja największa pasja! Moją specjalnością są teriery wysokonożne.

Jako właścicielka dwóch airedaile terrierów wiem, co mówię 

Kąpiel

„Czas na kąpiel!” To hasło w Twoim domu budzi grozę u wszystkich domowników?

Psiak wywalony do góry łapami, udaje, że odszedł za tęczowy most, a Ty przygotowujesz wszystkie ręczniki (ba! żeby), wszystkie tekstylia z magazynu IKEA żeby, łazienka nie zamieniła się w wodny park z przeszkodami?!


Powiem Ci jedno: Nie taka kąpiel straszna, jak ja wyszczekują!

Profesjonalne kąpiele pielęgnacyjne, odżywcze i lecznicze. Po prostu SPA dla PSA z indywidualnie dobranymi kosmetykami, profesjonalną metodą kąpieli przy zachowaniu naturalnej ochrony skóry, co wpływa na utrzymanie odporności. Bez stresu, krzyków, zapasów i walki. Spokojnie, cierpliwie i profesjonalnie. Po prostu czysta przyjemność!

Czyszczenie uszu

Kolejne próby, ganianie wokół stołu, a może przyczajka na śpiocha, bo przecież to się musi udać!

No cóż… Twój pies ma tego powyżej uszu i Ty chyba też. Zatem zostaw to profesjonalistom.

Psie uszy mają zupełnie inna budowę i wymagają specjalnej metody czyszczenia. Podczas wizyty w moim salonie dla psów kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne to także profesjonalne czyszczenie uszu, które jest konieczne! Obniża ono ryzyko zapalenia ucha, nie pozwala na zamieszkanie pasożytom czy bakteriom a także zwiększa osłonę przeciwalergiczną.

Powiem to głośno, nie na ucho, że O PSIE UCHO TRZEBA DBAĆ!
Z chęcią pokażę Ci też, jak to robić w domu.

Czyszczenie oczu

Myślisz, że masz na niego oko? Ha! Bardzo możliwe, że Twój psiak puszcza Ci oczko, wykorzystując w manipulacji swoje słodkie spojrzenie. I jak tu go nie kochać. A tym bardziej, jak nie dbać o to błagalne spojrzenie, w oczekiwaniu aż coś spadnie ze stołu.

Czy te oczy mogą kłamać! No cóż… jeżeli chodzi jedzenie, to bywa różnie… Ważne by były zdrowe!

Czy wiesz, że metoda czyszczenia oczu psa, zależy głównie od jego rasy. To ważne, gdyż każdy psiak różni się ilością sierści i fałdek wokół oczu. Dlatego dostosowanie odpowiednich technik i akcesoriów podczas tego zabiegu jest podstawą odpowiedniej pielęgnacji oczu.
Przyprowadź go do mnie, a my już w cztery oczy załatwimy sprawę w mgnieniu oka!


Niech te maślane oczęta jak najdłużej wpatrują się w Ciebie z miłością i wdzięcznością!
No i we mnie też 

Podcinanie pazurków

Nie pozwól, by był to kolejny psi koszmarek. Konieczność, ale nie przykry obowiązek.


Twój pupil potrafi pokazać pazurki?! Świetnie, bo ja potrafię je podciąć, bez bólu, skowytu i nieziemskiego cierpienia, za które nie jeden psiak powinien otrzymać Oscara. Zwłaszcza jeżeli Twój pies nie spędza dużo czasu na twardych powierzchniach i chodnikach, na których naturalnie ściera sobie pazurki, ten zabieg od czasu do czasu jest konieczny. Regularne i stopniowe podcinanie pazurów nie uszkodzi ich rdzenia, a tym samym nie doprowadzi do krwawienia i bólu.

Przygotowywanie psów do wystaw i konkursów

Profesjonalistka dla profesjonalistów. Coś dla włochatych wyjadaczy (nie tylko smakołyków), którym zabiegi pielęgnacyjne nie są obce.

Wymagający Klient?! To moja profesja!
Konkursy i wystawy to specyficzna materia. Restrykcyjne zasady, formuły, wymiary i punktacja to wytyczne, którymi należy się kierować. Znam je doskonale i wiem jak należy przygotować psa do profesjonalnej prezentacji, ale nie zapominam, że do mojego salonu przychodzi pies nie puchar, medal czy posąg, dlatego nieustaniie to on jest u mnie najważniejszy.

Zwracam uwagę na wyjątkowe potrzeby psa, jakość i stan siersci i przygotowuje go dbając o najmniejszy szczegół i wyodrębniając największe jego zalety.

Przeprowadzam proces pielęgnacyjny między wystawami oparty przede wszystkim na kosmetykach odżywczych i nawilżających. Tuż przed wystawą/konkursem stosuję kosmetyki specjalistyczne, które zapewnią czworonogowi błysk nie tylko w oku, ale też na sierści.
Specjalizuję się przede wszystkim w terierach. To moja prywatna i zawodowa miłość.

UWAGA
Podejmuję się przygotowania do wystaw tylko tych ras, na których się znam, pozostałe odsyłam do innych specjalistów.